Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się w sklepie

Ustawienia

Aquabotanique biogrunt 6.2l - podłoże i drenaż

Kod towaru: Aquabotanique Biog. Standard 6l
EAN: 5909990333110
Aquabotanique biogrunt standard 6.2l
Aquabotanique biogrunt standard 6.2l
Aquabotanique biogrunt standard 6.2l
Aquabotanique biogrunt standard 6.2l
Aquabotanique biogrunt standard 6.2l

Aquabotanique biogrunt 6.2l - podłoże i drenaż

Kod towaru: Aquabotanique Biog. Standard 6l
EAN: 5909990333110

Biologicznie aktywny substrat podżwirowy dla roślin wodnych. Zapewnia doskonałą cyrkulacje wody oraz dostarcza roślinom makro i mikroelementów. 

68,99 zł
Darmowy zwrot do 30 dni
Darmowa dostawa od 149 zł

Opis

Biogrunt:
Podłoże o wysokiej porowatości i zawartości składników odżywczych. Nie zmienia pH wody i gleby jest odporne na działanie czasu i wody. 

Zastosowanie w akwarystyce:
Doskonale znany akwarystom substrat który od wielu lat sprawdza się w tysiącach wymagających zbiorników, gwarantując ich bezpieczeństwo i prawidłowe działanie przez długie lata. 

Biogrunt Standard jest fundamentem biologicznej aktywności dna. Jest głównym magazynem makro i mikroelementów w zbiorniku, odpowiada za prawidłową redukcję materii organicznej a co za tym idzie gwarantuje bezpieczeństwo całego akwarium. 
Prawidłowy rozpad materii organicznej umożliwia roślinności dostęp do pełnego wachlarza składników odżywczych wydłużając czas prawidłowego funkcjonowania całego mikro-ekosystemu jakim jest akwarium. Ułatwia dojrzewanie akwarium, intensyfikuje wzrost roślin, przyspiesza proces ukorzeniania się roślin, opóźnia procesy starzenia się akwarium, jest doskonałym siedliskiem dla flory bakteryjnej dna. 

Jak stosować biogrunt w akwarystyce? 
Dno akwarium pokryć około 3-4 centymetrową warstwą Biogruntu, następnie, wyrównać, położyć siatę PVC i przysypać 5-centymetrową warstwą żwiru kwarcowego frakcji 2-4 mm. BIOGRUNTU NIE PŁUKAĆ!


Zastosowanie w "las w słoiku":
Biogrunt jest profesjonalnym drenażem w wazonie. Utrzymuje glebę w odpowiedniej wilgotności, nie narażając korzeni roślin na zgnicie czy przesuszenie. 

Dlaczego Biogrunt,a nie keramzyt?
Keramzyt zawdzięcza swoją popularność, dzięki niskiej cenie, co jest nie bez znaczenia, przy ogrodnictwie na szeroką skalę. Jednakże, przy nie wielkim lesie w słoiku różnice w cenie nie będą widoczne, zatem lepiej jest użyć profesjonalnego drenażu. 

Biogrunt oprócz właściwości odwadniających ma również zwiększoną odporność na długotrwałe działanie wody, utrzymując las w słoiku w doskonałej kondycji przez długi czas. Dodatkowo, posiada makro i mikroelementy, które są naturalnym budulcem dla roślin. 

Szczegóły produktu

Zapytaj o produkt Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zapytaj.

Zadaj pytanie Question icon
Brak pytań użytkowników dla tego produktu.