Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się w sklepie

Ustawienia

Owoskopy

Owoskopy

Aby utrzymać pełną kontrolę nad przebiegiem hodowli, zdecyduj się na owoskop. Dzięki niemu możliwe będzie skuteczne prowadzenie sztucznego lęgu. Sprzęt znajdziesz pośród wielu propozycji akcesoriów na naszej stronie internetowej Aquario.

ZECO Mini Light - prześwietlarka owoskop mini

Bardzo popularny i ceniony przez hodowców model prześwietlarki do jaj ZECO Mini. Urządzenie zbudowane jest z lekkiego wytrzymałego aluminium. Owoskop wyposażony jest w zasilanie bateryjne, co pozwala na komfortowe badanie jaj. Urządzenie umożliwia sprawdzenie czy zarodek wewnątrz jaja rozwija się prawidłowo.

Cena
19,99 zł

Dlaczego warto mieć owoskop do prześwietlania jaj?

Prawidłowo dobrana prześwietlarka jaj znacznie ułatwi Ci monitorowanie rozwoju zarodków, obserwację kondycji skorupy oraz komory powietrznej w jajku. Czynność tę po raz pierwszy najlepiej wykonać między 7 a 10 dniem inkubacyjnym i regularnie powtarzać. Prześwietlarka do jaj pozwoli Ci wykryć jajka, w których nie rozwinął się lub obumarł zarodek. Zabezpieczysz w ten sposób zdrowe jajka w inkubatorze i zwiększysz wydajność hodowli. Przyrząd do prześwietlania kurzych jaj przydatny będzie także w przypadku jajek przeznaczonych do celów spożywczych. Z jego pomocą sprawdzisz, czy są świeże.

Jakie parametry powinien mieć przyrząd do prześwietlania jaj?

Aby urządzenie do prześwietlania jaj prawidłowo pełniło swoją funkcję, powinno zostać odpowiednio dobrane. Przede wszystkim zdecyduj się na owoskop jaj wyposażony w diody LED. Są one bezpieczne dla jaj, wytrzymałe oraz energooszczędne. Co więcej, nagrzewają się o wiele wolniej niż standardowe żarówki, dlatego praca z nimi jest wydajniejsza. Bardzo duże znaczenie ma także jakość urządzenia. Tylko sprawdzona prześwietlarka do jaj umożliwi Ci dokonanie precyzyjnych i wiarygodnych pomiarów. W naszym sklepie internetowym dostępne są wyłącznie propozycje renomowanych producentów, a każdy nasz przyrząd do prześwietlania jaj ptactwa domowego z pewnością spełni Twoje wymagania. Przekonaj się o tym i wypróbuj nasze propozycje.