Repti-Zoo Mini UV LED 6W - Lampa LED UVB 5.0 e27
Repti-Zoo Mini UV LED 6W - Lampa LED UVB 5.0 e27
Repti-Zoo Mini UV LED 6W - Lampa LED UVB 5.0 e27
Repti-Zoo Mini UV LED 6W - Lampa LED UVB 5.0 e27

Repti-Zoo Mini UV LED 6W - Lampa LED fioletowa UV dla skorpionów

Kod towaru: RZ LEDU01 Żarówka UV
EAN: 6970211807740

Miniaturowa lampa LED o świetle fioletowym z bezpiecznym UV (nie UVB lub UVC), przeznaczona dla skorpionów. Emisja światła fioletowego (przypominająca księżyc) powoduje dosłownie świecenie skorpiona w ciemności. Jest to ich naturalne zachowanie. Lampka Repti-Zoo została stworzona dokładnie z myślą o nocnych świecących się skorpionach. 

66,49 zł

Nie otrzymasz monet za ten produkt.

Darmowy zwrot do 30 dni
Darmowa dostawa od 99 zł

Opis

Co to jest Repti-ZOO Mini UV LED?
Jest to nowoczesna lampa LED'owa emitująca promieniowanie światła fioletowego z światłem ultrafioletowym, lecz nie wchodzącym w fale UVB lub UVC. Posiada długą żywotność, nie grzeje się i jest energooszczędna. 

Do jakich zwierząt jest dedykowana?
Jest specjalnie dedykowana dla skorpionów, które mają zdolność wytwarzania fluorescencyjnego pigmentu. Warto zaznaczyć, że 99% gatunków dostępnych w sprzedaży w Europie posiadają tą zdolność. Być może posiadasz już skorpiona i nawet o tym nie wiedziałeś, że Twój pupil może świecić w ciemności!

Jakie daje promieniowanie UV i o jakiej mocy i skali?

Lampa posiada emisje fal UV o długość fali 395nm. 

Jak to się dzieje, że skorpiony świecą?
Skorpiony to myśliwi typowo nocni. Ale dziwnym może się wydawać fakt, że zamiast się kamuflować – fluoryzują. Skorpiony wytwarzają niewielką ilość fluorescencyjnego pigmentu, który w miarę świecenia ulega rozkładowi. Trzeba tutaj stanowczo podkreślić. Skorpiony nawet po swojej śmierci nie tracą tej właściwości. Pigment ten jest zawsze na bieżąco regenerowany.

Zdaniem badaczy prawdopodobne jest, że skorpiony wcale nie widzą promieni UV, które są składową światła gwiazd i Księżyca. Jeśli tak, są więc nieświadome tego, że noc jest dosyć jasna, i – idąc na polowanie – łatwo mogą wpaść w oko większym drapieżnikom. Być może jednak skorpiony widzą kolor zielony, a zatem i połyskiwanie własnego ciała. Własne „świecenie” byłoby, więc dla nich sygnałem, czy noc jest ciemna, czy też jasna, a zatem czy bezpiecznie jest wyjść z kryjówki na polowanie. Inne teorie głoszą, że jest to sygnał odstraszający lub wabiący ofiary. 


Jaki gwint posiada lampa?
Standardowy, często określany jako duży gwint e27. Czyli 27mm.

Wymiary:
- wysokość 6,5cm (razem z gwintem)
- wysokość 3,5cm (bez gwintu)
- średnica 4,8cm


Szczegóły produktu

Zapytaj o produkt Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zapytaj.

Zadaj pytanie Question icon
Brak pytań użytkowników dla tego produktu.