Repti-Zoo Tropical Lamp 10.0 UVB 15W - Żarówka e27
Repti-Zoo Tropical Lamp 10.0 UVB 15W - Żarówka e27
Repti-Zoo Tropical Lamp 10.0 UVB 15W - Żarówka e27
Repti-Zoo Tropical Lamp 10.0 UVB 15W - Żarówka e27
Repti-Zoo Tropical Lamp 10.0 UVB 15W - Żarówka e27
Repti-Zoo Tropical Lamp 10.0 UVB 15W - Żarówka e27
Repti-Zoo Tropical Lamp 10.0 UVB 15W - Żarówka e27

Repti-Zoo Desert Lamp 10.0 UVB 15W - Żarówka e27

Kod towaru: RZ UVB E27 10.0 15W CT1015
EAN: 6970211801359

Wysokiej klasy lampa UVB o charakterystyce fal światła widzialnego i emisji fal UVA i UVB odpowiedniej dla terrariów o tropikalnym i półpustynnym środowisku. Emitowane światło nie tylko wpływa pozytywnie na syntezę witaminy D3, lecz również wzbudza fotosyntezę roślin i imituje naturalną wiązkę światła UV niedostępnego w innych żarówkach dziennych czy grzewczych. Posiada standardowy gwint e27.

73,98 zł
W oczekiwaniu na dostawę

Produkt nie jest już dostępny

Zapisz się by otrzymać informacje gdy produkt będzie ponownie dostępny

Nie otrzymasz monet za ten produkt.

Darmowy zwrot do 30 dni
Darmowa dostawa od 99 zł

Opis

Po co stosować oświetlenie UVB w terrarium?
Oświetlenie UVB jest podstawą do zdrowego życia większości gadów z terenów pustynnych jak i tropikalnych. Przede wszystkim wzbudza syntezę witaminy D3, a dodatkowo pobudza apetyt, aktywność i zachowania rozrodcze, pomaga rozpoznawać otoczenie i partnerów seksualnych, pomaga poszukiwać pożywienie oraz zwiększa witalność i aktywność zwierzęcia.

Co złego może się stać bez oświetlenia UVB?
Ptaki i gady, w przeciwieństwie do ludzi posiadają odpowiednie receptory do odbioru zakresu ultrafioletowego. Zwierze może stracić orientacje w terenie, być agresywne lub uśpione w przypadku braku światła UVB. Dodatkowo, brak fal UV może prowadzić do powstania różnych chorób w tym krzywicy kości.

Żarówka UVB 10.0 15W do jakich zwierząt się nadaje?
Wszystkich gatunków gadów z terenów półpustynnych i pustynnych. Większości gekonów o dziennym trybie życia, węży, ssaków, niektórych płazów, wszystkich żółwi i skorpionów. 

Na jakiej wysokości powinna być zamontowana?
Żarówka skutecznie działa na wysokości od 15 do 60cm. 

Czy żarówka UVB Repti-Zoo jest lepsza od innych?
Posiada większą moc, lepsze oddawanie fal światła UVB i UVA. 
Żarówki UVB Repti-Zoo przeszły rygorystyczny amerykański certyfikat ELT i z powodzeniem są sprzedawane na rynku Amerykańskim od  2015 roku.

Czy żarówka różni się od innych dostępnych na rynku?
Posiada większa moc oraz emituje więcej fal UVB, co przyczynia się do lepszego stosunku uW na cm2. 
Wbudowany statecznik nowej generacji nie powoduje pulsowania światła przy włączaniu oraz znacznie wydłuża żywotność i skuteczność żarówki. Elektroniczne podzespoły są produkowane w Japonii. 

Żarówki innych producentów często się psują dlaczego?
Wewnątrz obudowy znajduje się skomplikowana elektronika utrzymująca część świetlówkową w odpowiednim napięciu i natężeniu. Podzespoły te są zwykle marnej jakości i nie posiadają odpowiednich certyfikatów. Repti-Zoo to marka największego na świecie producenta sprzętu terrarystycznego. Z ich fabryk, doświadczenia, usług i towarów korzysta większość znanych i cenionych firm.Ich produkty znajdziemy wśród oferty najlepszych marek z całego świata m.in. z Niemiec, Anglii, Australii, USA i Japonii. Od niedawna produkty tej marki są również dostępne dla klientów pod oficjalną nazwą producenta - Repti-Zoo. 
To najwyższej klasy marka, której produkty są tworzone przy współudziale światowej klasy herpetologów, dzięki czemu produkty cieszą się zainteresowaniem nie tylko znanych firm ale również prywatnych hodowców. Repti-Zoo to prekursorzy nowych rozwiązań, cieszących się uznaniem klientów.

Szczegóły produktu

Zapytaj o produkt Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zapytaj.

Zadaj pytanie Question icon
Brak pytań użytkowników dla tego produktu.