Oczko wodne

Od lat spotykamy się z dwoma, zupełnie odmiennymi opiniami na temat oczek wodnych. Ludzie dzielą się często na dwa skrajne obozy. Jedna grupa twierdzi, że stworzenie i utrzymanie oczka wodnego to łatwa sprawa - przecież jest to jedynie dziura w ziemi zalana wodą. Druga posiada z goła odmienną opinię, obawiając się ogromu prac przy tworzeniu i późniejszym, czasochłonnym (jak im się wydaje) utrzymaniu naszego mini stawu.

Jak to w życiu bywa, w obu opiniach znajdziemy ziarno prawdy, ale chcielibyśmy zapewnić, że tym poradnikiem pomożemy wam stworzyć wymarzone oczko, przy którym będziecie mogli się zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Cała mityczna obsługa skupi się na kilku godzinach.... i tu uwaga - w całym sezonie!  

...... więcej


Las w słoiku

W supermarkecie, u fryzjera, w galeriach, restauracjach, cukierniach i w poczekalniach – dosłownie wszędzie można natknąć się na hit sezonu jakim jest „las w słoiku”. Ta unikatowa dekoracja zdobywa coraz większa popularność pośród pasjonatów ogrodnictwa, jak i wśród tych, którzy rośliny oglądali jedynie w parku.  

Za tak dynamiczną ekspansję tej nowej mody odpowiada parę faktów. Przede wszystkim, ogród w słoiku jest „samowystarczalny”, co jest nie bez znaczenia dla zapracowanego współczesnego człowieka. Las, doskonale daje radę sobie sam przez zaskakująco długi okres czasu, a jedyną czynnością związaną z pielęgnacją są co miesięczne lub nawet rzadsze przycinki roślin oraz podlewanie raz na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt dni w zależności od typu założonego typu ogrodu. Dodatkowym atutem jest jego uniwersalny i atrakcyjny wygląd, który z łatwością wpasuje się w dzisiejszy nowoczesny wystrój wnętrz. Las jako dekoracja sprawdza się doskonale, stając się kontrastującym pośród miejskich zanieczyszczeń ośrodkiem dzikiej natury.  

...... więcej