Oase Bitron ECO 180W - sterylizator UVC

Kod towaru: OASE BITRON ECO 180W LAMPA UV
EAN: 4010052564050


Inteligentna lampa UVC, która sama dobierze intensywność przepływu wody przez strefę naświetlania UV, sama będzie si włączać i wyłączać w różnych interwałach zgodnie z poziomem "oglonienia" się wody. Dodatkowo, szklany tubus czyści się automatycznie, aby żarnik UV mógł zawsze działać ze 100% wydajnością.

4 499,99 zł
W oczekiwaniu na dostawę
Ocena 5/5 1 opinia

Produkt nie jest już dostępny

Zapisz się by otrzymać informacje gdy produkt będzie ponownie dostępny

Nie otrzymasz monet za ten produkt.

Darmowy zwrot do 30 dni
Darmowa dostawa od 99 zł

Opis

Jak to działa? Inteligentna automatyka w lampie Bitron:

- czas świecenia
Lampa dokonuje pomiarów temperatury wody z zbiornika. Im wyższa temperatura tym szybsze rozwijanie się glonów zawiesinowych. Dlatego, lampa sama decyduje o długości naświetlania w odpowiednich zróżnicowanych interwałach. 
np: Gdy mamy wczesną wiosnę, woda jest zimna istnieje małe ryzyko zaglonienia się wody. Lampa włącza się na 12h co 72h. Gdy robi się coraz cieplej lampa zmienia interwał na 24h na 72h. Z czasem gdy temperatura wciąż rośnie lampa zwiększa czas świecenia 24h na 24, Gdy mamy już pełnię lata, a woda jest ciepła lampa świeci non stop lub 72h z 12h przerwą. 
Takie dopasowanie czasu świecenia do panujących warunków skutkuje zawsze czystą i przejrzystą wodą, oszczędza prąd i oszczędza żarniki.

- czas wymiany żarników - licznik godzin
Skoro lampa sama decyduje na ile czasu i kiedy się włącza, nie jest możliwym abyś wiedział jak długo działała w ostatnim czasie, a co za tym idzie, kiedy należy wymienić żarnik. Spokojnie! Oase pomyślał o tym. Lampa zlicza łączny czas świecenia i wyświetla go na ekranie. Ostrzega przed przekroczonym limitem godzin dla żarnika czyli 12.000h. Ten sam ekran wyświetla obecną temperaturę wody w oczku wodnym. 

- samoczyszczący się tubus szklany
Szklana obudowa ma tendencję do szybkiego zanieczyszczania się, co blokuje przepływ światła UV. Dlaczego tak się dzieje? Żarniki UV (każdego producenta) wytwarzają niewielkie pole elektromagnetyczne, co jest powodem trwałego przyklejania się małych cząstek do tubusu szklanego. Oase ma na to swój sposób. Po pierwsze, wewnątrz lampy znajdują się magnesy niwelujące część pola elektromagnetycznego. Po drugie, tubus szklany jest stale czyszczony przez spiralę, która obracając się dba o doskonałą przejrzystość szkła. spirala napędzana jest przez ruch wody.

- automatyczne dobieranie przepływu wody
Każda lampa ma swój określony przepływ wody dla którego skuteczność żarników jest najwyższa. Lampa Oase jest odporna na źle dobrany przepływ wody. Za pomocą odpowiednich automatycznych zapadek do strefy naświetlania trafia odpowiednia zawsze idealna ilość wody. System ten działa zawsze i płynnie. Czyli jeśli zwiększa się lub zmniejsza moc pompy - lampa zawsze dobierze odpowiednią dla niej ilość wody. Co się dzieje z nadmiarem wody? Ma swój osobny obieg. Trafia na tzw. bypass i bez żadnych przeszkód trafia do wyloty lampy. 

Żarniki OASE Philips:
Obie znane marki połączyły siły, aby zaprojektować od podstaw nową klasę żarników. Wydajność ich świecenia to nawet 12.000h.

Lampę możesz podłączyć bezpośrednio do filtrów OASE BioTec 30, BioTec ScreenMatic² 140000, ProfiClear lub umieścić na wężu.

Dane techniczne:
- wymiary: 725 x 227 x 248mm
- moc: 180W
- czas świecenia: 12.000h
- maksymalny przepływ: 50.000l/h
- minimalny przepływ: 10.000l/h
- przyłącza: 38mm, 50mm czyli: 1 ½", 2"Szczegóły produktu

Opinie o produkcie Wystaw opinię o produkcie by ułatwić zakup innym

Oceń produkt Thumb
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zapytaj o produkt Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zapytaj.

Zadaj pytanie Question icon
Brak pytań użytkowników dla tego produktu.