Terrario Paraguay Muds Pieces - torf zbrylony 5l

Kod towaru: TR PODŁOŻE PARAGUAY MUDS PIECES
EAN: 5903900042291

Torf zbrylony Paraguay Muds producenta Terrario to w 100% naturalny, beznawozowy substrat do każdego terrarium stosowany w profesjonalnych hodowlach i ogrodach zoologicznych. Wersja podłoża pieces jest unikalnym podłożem o nieco innym zastosowaniu niż inne podłoża torfowe Praguay. Duże bryły utrzymują wilgotność na długi czas. Działają jak "akumulator" na wodę. Dodatkowo, może być wykorzystywany jako wkład akwarystyczny obniżający pH wody.

14,99 zł
Ocena 4.86/5 7 opinii

Nie otrzymasz monet za ten produkt.

Darmowy zwrot do 30 dni
Darmowa dostawa od 99 zł

Opis

Paraguay Muds:
Podłoże o bardzo szerokim zakresie zastosowania. Jednocześnie jego uniwersalność nie sprawia, że jest niedostateczne w konkretnych warunkach i hodowlach o mocno specyficznych wymaganiach. Powszechnie stosowane w profesjonalnych hodowlach gadów, płazów i roślin oraz w ogrodach zoologicznych. 

- w terrarium tropikalnym:
Podłoże to charakteryzuje się wysoką absorbcją wody. Potrafi na długi czas wchłonąć znaczną ilość wody i utrzymywać wysoką wilgotność w terrarium. Ale to nie wszystko! Ze względu na swoje naturalne właściwości grzybobójcze, podłoże to nie spleśnieje. Torf zachowa się tak jak w naturze, czyli może być wilgotny przez setki lat utrzymując życie na jego powierzchni np: rośliny czy mchy. Dlatego, polecane jest jako podłoże główne lub dodatek do innych podłoży w terrariach wilgotnych, a nawet częściowo zalanych wodą.

- terrarium suche:
Podłoże to wchłonie każdą ciecz. To jest powód dla którego idealnie się sprawdzi w terrarium z żółwiami. Torf, mimo swojego pochodzenia, nie musi być zraszany, czy stale wilgotny. Nawet "wysuszony na wiór" zachowuje swije naturalne właściwości.

- hodowla roślin:
Niektóre rośliny wymagają niskiego pH gleby. Torf Paraguay Muds ma pH 3,5 - 4,5 czyli, bardzo niskie. Podłoże to możesz mieszać z innymi (nawet z ziemią) do uzyskania odpowiedniego pH (np: 5 lub 6). Oczywiście, torf ,tak jak w naturze, może być samodzielnym podłożem dla roślin. Ale to nie wszystko! Wrzuć kostkę do butelki z wodą aby obniżyć pH wody, którą podlewasz rośliny. Kranówka, ma za wysokie pH o kilka stopni.

Gradacja Pieces:
To unikalna gradacja dla Paraguay Muds. Budową przypomina mieszankę różnej wielkości kulek twardego suchego torfu. Po zmoczeniu staje się miękki lecz w dalszym ciągu zbrylony. Kosteczki torfu są jak "akumulator" wchłaniają duża ilość wody i powoli ją oddają. Idealne do podnoszenia wilgotności przez bardzo długi okres czasu. Dodatek tego podłoża do innego zapewni optymalną wilgotność na długi czas. Może być stosowany jako podłoże jednorodne. Rośliny słabo się w nim ukorzeniają, ale zawsze możesz go rozdrobnić na mniejsze kawałki pod rośliny, jeżeli masz ochotę. Jeżeli nie to wybierz wersje "powder" lub "fibres"


Zastosowanie w akwarystyce:

- obniżanie pH wod
- przeciwdziałanie glonom
- odkażanie wody

Kamienie, podłoża i wkłady ceramiczne podnoszą pH wody, które i tak zwykle jest wysokie (woda z kranu) A przecież wiadomo, że roślinki wodne lubią obojętne pH (pH 7) lub nieco niższe 6,8 - 6,5pH. Preparaty działają krótkotrwale i sa przesadnie drogie. Ale przecież nie musisz kupować nie woadomo czego co stworzył człowiek. Natura zadbała o każdy element wielkiej układanki zwanej biologią. Torf zbrylony Paraguay Muds, obniży pH wody na długi okres czasu. Wystarczy umieścić kostki w filtrze, a pH zacznie pomału obniżać się. Dostosuj ilośc kostek do wielkości akwarium i startowego pH, aby utrzymywać ten parametr na niski poziomie. 
Paraguay Muds jako wkład jest całkowicie bezpieczny dla ryb, krewetek, roślin i wszystkiego co może pływać, pełzać i rosnąć w akwarium. Nie nadaje się jako podłoże akwarystyczne, gdyż jest ultralekkie i zawsze będzie wypływać. Stosuj tylko jako wkład do filtra. 

Dodatkową zaletą, jest fakt, że glony mają zdecydowanie mniejsze szanse na rozwijanie się w pH wody niskim. Rośliny wówczas dostaną "kopa" zabierając glonom pożywkę, dostęp do światła itp.
I jeszcze jedna zaleta wynikająca z naturalnych właściwości torfu: odkażanie wody. Przeciwdziałanie pleśni, grzybom i chorobom. 

Bezpieczeństwo i świeżość podłoży z serii Heart of the Jungle:
Producent Terrario dokłada wszelkich starań, aby dotarło do Państwa świeżo "zebrane" podłoże. Długi czas magazynowania może wpływać niekorzystnie na podłoża roślinne. Dlatego, Terrario jako jedyny korzysta z szybkich linii lotniczych przy odbiorze substratu z miejsca jego naturalnego pochodzenia. Substraty są sterylizowane światłem UV-C, przez co są wolne od grzybów, bakterii oraz zarodników grzybów i pleśni. Nie posiadają sztucznych barwników, nawozów, spulchniaczy czy konserwantów.


Objętość i pielęgnacja.
Torf jest suszony, co gwarantuje 100% sprawności w absorpcji wody. Torf można zrosić lub nawet całkowicie zamoczyć przed włożeniem do terrarium. Objętość w opakowaniu to 5l Lecz po namoczeniu (i poszarpaniu w przypadku zbrylonego i włóknistego) objętość podłoża jest większa.

Podłoże jest specjalnie dedykowane dla:
- Wszystkie Żółwie lądowe
- Gekon Orzęsiony
- Felsuma Madagaskarska
- Agama Błotna
- Pyton Królewski
- Drzewołazy
- Krab Pustelnik
- Kumak Dalekowschodni
- Żaba Rogata
- inne gady lubiące wysoką wilgotność
- wszystkie płazy, w tym płazy ogoniaste
- Rośliny lubiące niskie pH gleby
- Wkład akwarystyczny: obniżanie pH wody, przeciwdziałanie glonom, odkażanie wody.

oferta dotyczy
TERRARIO Paraguay Muds Pieces
Opakowanie zawiera 5 litrów podłoża.

Krótki opis podłoża i zastosowań wszystkich gatunków Heart of the Jungle, dostępnych w osobnych ofertach / aukcjach:

- Brasil Wetlands: 
Drobne podłoże z włókien kokosowych. Do wszystkich typów terrarii ze wskazaniem na tropikalne. Dla małych i średnich zwierząt lubiących wilgotność.
Natural Nukak: Bardzo drobne podłoże z włókien kokosowych. Do wszystkich typów terrarii ze wskazaniem na tropikalne. Dla małych zwierząt lubiących wilgotność.
Mae Moei Rainforest: Bardzo duże zrębki włókna kokosowego. Świetne uzupełnienie i dekoracja. Wchłania sporo wilgoci.
Negro Rainforest: Zrębki kokosa. Podłoże dla średnich i dużych zwierząt. (żółwie węże, ssaki) Terrarium wilgotne lub suche.
Madidi Rainforest: Bardzo drobne zrębki kokosa. Podłoże dla średnich i małych zwierząt. (jaszczurki, płazy, ssaki) Terrarium wilgotne lub suche.
Wild Peru Earth: Zrębki kokosa. Podłoże dla średnich i dużych zwierząt, a dodatkowo dla świetne dla pajęczaków. (żółwie węże, ssaki, avicularia) Terrarium wilgotne lub suche. Uzupełnienie do wystroju lasu. 
Jami Japura: Uzupełnienie wystroju terrarium jako ściółka. Świetne dla węży i ssaków. Umożliwia tworzenie naturalnych kryjówek i nor. Terrarium suche i wilgotne.
Endau Park Soil: Podłoże silnie chłonące ciecz. Polecane dla żółwi jako uzupełnienie podłoża.
Maduru Oya Soil: Podłoże na bazie celulozy i srebra. Dla wszystkich gadów i ssaków. Działa antybakteryjnie.
Peak Wilderness: Drobne zrębki bukowe. Podstawowe podłoże do terrarium suchego i wilgotnego jako uzupełnienie.
- Baxter Wilderness: Bardzo drobne zrębki / wiórki buk. Do węży.
- Dixie Wilderness: Drobne zrębki. Mieszanka 4 gatunków drzew.  Podstawowe podłoże do terrarium suchego i wilgotnego 
Impala Red Valley: Bardzo drobne zrębki z olchy. od 1mm do 2mm. 
- Buffalo Red Valley: Zrębki z olchy. Grubość 3 - 8mm.
Krau Wildlife: Bardzo drobne podłoże z włókien drewna. Powszechnie znane jako Aspen lub Lignocel. Polecane dla węży i ssaków.
Hiyare Wilderness: Bardzo duże zrębki bukowe. Świetne dla ssaków i dużych gadów.
Shadow Forest Moss: Żywy naturalny mech w płatach. Jako podłoże w terrarium tropikalnym oraz świetna dekoracja.
Zion Oya Soil: Jadalne podłoże z włókien w postaci pelletu. Dedykowane dla żółwi
Tha Pom Khlong: kora o działaniu antybakteryjnym i grzybobójczym. Pochłania zapachy. Świetna dekoracja. 
- Amazonia Moss: Naturalny mech torfowiec. Podłoże do terrariów o wysokiej wilgotności. Dla wszystkich zwierząt tropikalnych. Dodatkowo do zwierząt kopiących.
- Amazonia Wood: Korzenie i kawałki drewna zebrane podczas pozyskiwania torfu. Mega odporna na każde warunki. Ozdoba do terrarium.
- Paraguay Muds: Naturalny torf. występuje w trzech odmianach / gradacjach. Podłoże dla zwierząt tropikalnych. Zapewnia wysoką wilgotność.


UWAGA: powyższe podłoża są wymienione jedynie jako informacja dodatkowa. Powyższych podłoży szukaj na innych aukcjach

Szczegóły produktu

Opinie o produkcie Wystaw opinię o produkcie by ułatwić zakup innym

Oceń produkt Thumb
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zapytaj o produkt Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zapytaj.

Zadaj pytanie Question icon
Brak pytań użytkowników dla tego produktu.