Hydroidea AlgoSplit 1kg - preparat na glony nitkowe

Hydroidea AlgoSplit 500g - preparat na glony nitkowe

Kod towaru: Hydro AlgoSplit 500g
EAN: 5906874772416

Preparat likwiduje nawet najbardziej oporne glony nitkowate w ciągu od kilku minut do 24 godzin. Natychmiastowe uwolnienie aktywnego tlenu niszczy strukturę komórkową glonów i szybko je zabija. Preparat stosowany w zalecanych dawkach jest bezpieczny dla ludzi, roślin oraz ryb i innych organizmów wodnych.

49,99 zł
W oczekiwaniu na dostawę

Produkt nie jest już dostępny

Zapisz się by otrzymać informacje gdy produkt będzie ponownie dostępny

Nie otrzymasz monet za ten produkt.

Darmowy zwrot do 30 dni
Darmowa dostawa od 99 zł

Opis

Preparat likwiduje nawet najbardziej oporne glony nitkowate w ciągu od kilku minut do 24 godzin. Natychmiastowe uwolnienie aktywnego tlenu niszczy strukturę komórkową glonów i szybko je zabija. Martwe glony wypychane są do powierzchni lustra wody przez co są łatwe do usunięcia mechanicznego np. podbierakiem. 
Pozostałe resztki glonów zbierają się w filtrach lub opadają na dno zbiornika, gdzie rozkładane są przez bakterie. Preparat wspiera pracę pożytecznych mikroorganizmów odpowiedzialnych za rozkład osadów, martwych glonów i mułu. Skutecznie likwiduje przykre zapachy, zwiększa natlenienie i przejrzystość wody. Z powodzeniem jest stosowany przy problemach niedoboru tlenu w głębszych partiach zbiornika wodnego. Nie zawiera szkodliwych substancji biocydowych (np. monolinuron) i metali ciężkich (np. siarczan miedzi). Preparat stosowany w zalecanych dawkach jest bezpieczny dla ludzi, roślin oraz ryb i innych organizmów wodnych.


Zastosowanie: oczka wodne z rybami, stawy kąpielowe, stawy naturalne, zbiorniki retencyjne, jeziora, Koi ponds, kaskady i strumienie ogrodowe.

Sposób aplikacji: preparat może być stosowany wielokrotnie w ciągu sezonu. Działa selektywnie i kontaktowo. Należy przed południem rozsypać go równomiernie po powierzchni zbiornika wodnego lub bezpośrednio na glony nitkowate. Nie sypać bezpośrednio na liście roślin wodnych wystające nad powierzchnię wody. Obumarłe resztki glonów i osad najlepiej usunąć przy pomocy odkurzacza do oczek wodnych. Następnie należy zaaplikować absorbent fosforanów PhosSorb oraz bakterie EcoGerm Ponds, które zapobiegną kolejnej inwazji glonów nitkowatych.

Dawkowanie: stosować 1 kg preparatu na 30 000 l wody. W przypadku wystąpienia dużej ilości glonów dawkę można zwiększyć maksymalnie trzykrotnie. Prewencyjnie należy stosować połowę zalecanej dawki raz w tygodniu. Należy przestrzegać zalecanych dawek. Przed podaniem preparatu należy sprawdzić odczyn KH (twardość węglanowa) i pH (stopień kwasowości) wody. W przypadku gdy: pH wynosi ponad 8,5 należy zastosować najpierw preparat pH Minus, KH wynosi mniej niż 5,5 (woda miękka) należy zastosować najpierw preparat PondStabil.

Szczegóły produktu

Zapytaj o produkt Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zapytaj.

Zadaj pytanie Question icon
Brak pytań użytkowników dla tego produktu.