Terrario Paraguay Muds Fibres - torf włóknisty 5l

Kod towaru: TR PODŁOŻE PARAGUAY MUDS FIBRES
EAN: 5903900042277

Torf włóknisty Paraguay Muds producenta Terrario to w 100% naturalny, beznawozowy substrat do każdego terrarium stosowany w profesjonalnych hodowlach i ogrodach zoologicznych. Niskie pH, wysoka zdolność kumulacji wody, możliwość łączenia z innymi podłożami i możliwość kopania sprawia, że jest to jedno z najbardziej uniwersalnych, a zarazem profesjonalnych podłoży terrarystycznych.

15,99 zł
Ocena 4.17/5 6 opinii

Nie otrzymasz monet za ten produkt.

Darmowy zwrot do 30 dni
Darmowa dostawa od 99 zł

Opis

Paraguay Muds:
Podłoże o bardzo szerokim zakresie zastosowania. Jednocześnie jego uniwersalność nie sprawia, że jest niedostateczne w konkretnych warunkach i hodowlach o mocno specyficznych wymaganiach. Powszechnie stosowane w profesjonalnych hodowlach gadów, płazów i roślin oraz w ogrodach zoologicznych. 

- w terrarium tropikalnym:
Podłoże to charakteryzuje się wysoką absorbcją wody. Potrafi na długi czas wchłonąć znaczną ilość wody i utrzymywać wysoką wilgotność w terrarium. Ale to nie wszystko! Ze względu na swoje naturalne właściwości grzybobójcze, podłoże to nie spleśnieje. Torf zachowa się tak jak w naturze, czyli może być wilgotny przez setki lat utrzymując życie na jego powierzchni np: rośliny czy mchy. Dlatego, polecane jest jako podłoże główne lub dodatek do innych podłoży w terrariach wilgotnych, a nawet częściowo zalanych wodą.

- terrarium suche:
Podłoże to wchłonie każdą ciecz. To jest powód dla którego idealnie się sprawdzi w terrarium z żółwiami. Podłoże to dodatkowo umożliwia kopanie nor co z pewnością sprawdzi każdy żółw lądowy. Torf, mimo swojego pochodzenia, nie musi być zraszany, czy stale wilgotny. Nawet "wysuszony na wiór" zachowuje swije naturalne właściwości.

- hodowla roślin:
Niektóre rośliny wymagają niskiego pH gleby. Torf Paraguay Muds ma pH 3,5 - 4,5 czyli, bardzo niskie. Podłoże to możesz mieszać z innymi (nawet z ziemią) do uzyskania odpowiedniego pH (np: 5 lub 6). Oczywiście, torf ,tak jak w naturze, może być samodzielnym podłożem dla roślin.

- do wylęgu jaj:
Torf ma wszystko co potrzeba do pomyślnej inkubacji. Utrzymuje wilgotność, nie pleśnieje i nie gnije, ma dobre właściwości termoizolacyjne i jest miękki. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż mech czy wermikulit.

Gradacja Fibres:
Włóknista gradacja torfu Paraguay Muds. Budową przypomina mieszankę ziemi i dużej ilości włókien roślinnych. Umożliwia to łatwe wymieszanie z innymi podłożami lub szybkie ułożenie jako podłoże jednorodne. Zapewnia największą wilgotność i termoizolację. Rośliny łatwo się ukorzeniają w tej gradacji. Podłoże, dodatkowo, zapewnia stabilność elementom dekoracyjnym jak korzenie, kamienie itp. Dodatkowa zdolność to łatwe kopanie norek.

Bezpieczeństwo i świeżość podłoży z serii Heart of the Jungle:
Producent Terrario dokłada wszelkich starań, aby dotarło do Państwa świeżo "zebrane" podłoże. Długi czas magazynowania może wpływać niekorzystnie na podłoża roślinne. Dlatego, Terrario jako jedyny korzysta z szybkich linii lotniczych przy odbiorze substratu z miejsca jego naturalnego pochodzenia. Substraty są sterylizowane światłem UV-C, przez co są wolne od grzybów, bakterii oraz zarodników grzybów i pleśni. Nie posiadają sztucznych barwników, nawozów, spulchniaczy czy konserwantów.


Objętość i pielęgnacja.
Torf jest suszony, co gwarantuje 100% sprawności w absorpcji wody. Torf można zrosić lub nawet całkowicie zamoczyć przed włożeniem do terrarium. Objętość w opakowaniu to 5l Lecz po namoczeniu (i poszarpaniu w przypadku zbrylonego i włóknistego) objętość podłoża jest większa.

Podłoże jest specjalnie dedykowane dla:
- Wszystkie Żółwie lądowe
- Gekon Orzęsiony
- Felsuma Madagaskarska
- Agama Błotna
- Pyton Królewski
- Drzewołazy
- Krab Pustelnik
- Kumak Dalekowschodni
- Żaba Rogata
- inne gady lubiące wysoką wilgotność
- wszystkie płazy, w tym płazy ogoniaste
- Rośliny lubiące niskie pH gleby.

oferta dotyczy
TERRARIO Paraguay Muds Fibres
Opakowanie zawiera 5 litrów podłoża.

Krótki opis podłoża i zastosowań wszystkich gatunków Heart of the Jungle, dostępnych w osobnych ofertach / aukcjach:

- Brasil Wetlands: 
Drobne podłoże z włókien kokosowych. Do wszystkich typów terrarii ze wskazaniem na tropikalne. Dla małych i średnich zwierząt lubiących wilgotność.
Natural Nukak: Bardzo drobne podłoże z włókien kokosowych. Do wszystkich typów terrarii ze wskazaniem na tropikalne. Dla małych zwierząt lubiących wilgotność.
Mae Moei Rainforest: Bardzo duże zrębki włókna kokosowego. Świetne uzupełnienie i dekoracja. Wchłania sporo wilgoci.
Negro Rainforest: Zrębki kokosa. Podłoże dla średnich i dużych zwierząt. (żółwie węże, ssaki) Terrarium wilgotne lub suche.
Madidi Rainforest: Bardzo drobne zrębki kokosa. Podłoże dla średnich i małych zwierząt. (jaszczurki, płazy, ssaki) Terrarium wilgotne lub suche.
Wild Peru Earth: Zrębki kokosa. Podłoże dla średnich i dużych zwierząt, a dodatkowo dla świetne dla pajęczaków. (żółwie węże, ssaki, avicularia) Terrarium wilgotne lub suche. Uzupełnienie do wystroju lasu. 
Jami Japura: Uzupełnienie wystroju terrarium jako ściółka. Świetne dla węży i ssaków. Umożliwia tworzenie naturalnych kryjówek i nor. Terrarium suche i wilgotne.
Endau Park Soil: Podłoże silnie chłonące ciecz. Polecane dla żółwi jako uzupełnienie podłoża.
Maduru Oya Soil: Podłoże na bazie celulozy i srebra. Dla wszystkich gadów i ssaków. Działa antybakteryjnie.
Peak Wilderness: Drobne zrębki bukowe. Podstawowe podłoże do terrarium suchego i wilgotnego jako uzupełnienie.
- Baxter Wilderness: Bardzo drobne zrębki / wiórki buk. Do węży.
- Dixie Wilderness: Drobne zrębki. Mieszanka 4 gatunków drzew.  Podstawowe podłoże do terrarium suchego i wilgotnego 
Impala Red Valley: Bardzo drobne zrębki z olchy. od 1mm do 2mm. 
- Buffalo Red Valley: Zrębki z olchy. Grubość 3 - 8mm.
Krau Wildlife: Bardzo drobne podłoże z włókien drewna. Powszechnie znane jako Aspen lub Lignocel. Polecane dla węży i ssaków.
Hiyare Wilderness: Bardzo duże zrębki bukowe. Świetne dla ssaków i dużych gadów.
Shadow Forest Moss: Żywy naturalny mech w płatach. Jako podłoże w terrarium tropikalnym oraz świetna dekoracja.
Zion Oya Soil: Jadalne podłoże z włókien w postaci pelletu. Dedykowane dla żółwi
Tha Pom Khlong: kora o działaniu antybakteryjnym i grzybobójczym. Pochłania zapachy. Świetna dekoracja. 
- Amazonia Moss: Naturalny mech torfowiec. Podłoże do terrariów o wysokiej wilgotności. Dla wszystkich zwierząt tropikalnych. Dodatkowo do zwierząt kopiących.
- Amazonia Wood: Korzenie i kawałki drewna zebrane podczas pozyskiwania torfu. Mega odporna na każde warunki. Ozdoba do terrarium.
- Paraguay Muds: Naturalny torf. występuje w trzech odmianach / gradacjach. Podłoże dla zwierząt tropikalnych. Zapewnia wysoką wilgotność.


UWAGA: powyższe podłoża są wymienione jedynie jako informacja dodatkowa. Powyższych podłoży szukaj na innych aukcjach

Szczegóły produktu

Opinie o produkcie Wystaw opinię o produkcie by ułatwić zakup innym

Oceń produkt Thumb
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zapytaj o produkt Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zapytaj.

Zadaj pytanie Question icon
Brak pytań użytkowników dla tego produktu.