Terrario Paraguay Muds Powder - torf drobny 5l

Kod towaru: TR PODŁOŻE PARAGUAY MUDS POWDER
EAN: 5903900042284

Torf drobny Paraguay Muds producenta Terrario to w 100% naturalny, beznawozowy substrat do każdego terrarium stosowany w profesjonalnych hodowlach i ogrodach zoologicznych. Niskie pH, wysoka zdolność kumulacji wody, możliwość łączenia z innymi podłożami i możliwość kopania sprawia, że jest to jedno z najbardziej uniwersalnych, a zarazem profesjonalnych podłoży terrarystycznych.

14,99 zł
W oczekiwaniu na dostawę
Ocena 5/5 1 opinia

Produkt nie jest już dostępny

Zapisz się by otrzymać informacje gdy produkt będzie ponownie dostępny

Nie otrzymasz monet za ten produkt.

Darmowy zwrot do 30 dni
Darmowa dostawa od 99 zł

Opis

Paraguay Muds:
Podłoże o bardzo szerokim zakresie zastosowania. Jednocześnie jego uniwersalność nie sprawia, że jest niedostateczne w konkretnych warunkach i hodowlach o mocno specyficznych wymaganiach. Powszechnie stosowane w profesjonalnych hodowlach gadów, płazów i roślin oraz w ogrodach zoologicznych. 

- w terrarium tropikalnym:
Podłoże to charakteryzuje się wysoką absorbcją wody. Potrafi na długi czas wchłonąć znaczną ilość wody i utrzymywać wysoką wilgotność w terrarium. Ale to nie wszystko! Ze względu na swoje naturalne właściwości grzybobójcze, podłoże to nie spleśnieje. Torf zachowa się tak jak w naturze, czyli może być wilgotny przez setki lat utrzymując życie na jego powierzchni np: rośliny czy mchy. Dlatego, polecane jest jako podłoże główne lub dodatek do innych podłoży w terrariach wilgotnych, a nawet częściowo zalanych wodą.

- terrarium suche:
Podłoże to wchłonie każdą ciecz. To jest powód dla którego idealnie się sprawdzi w terrarium z żółwiami. Podłoże to dodatkowo umożliwia kopanie nor co z pewnością sprawdzi każdy żółw lądowy. Torf, mimo swojego pochodzenia, nie musi być zraszany, czy stale wilgotny. Nawet "wysuszony na wiór" zachowuje swije naturalne właściwości.

- hodowla roślin:
Niektóre rośliny wymagają niskiego pH gleby. Torf Paraguay Muds ma pH 3,5 - 4,5 czyli, bardzo niskie. Podłoże to możesz mieszać z innymi (nawet z ziemią) do uzyskania odpowiedniego pH (np: 5 lub 6). Oczywiście, torf ,tak jak w naturze, może być samodzielnym podłożem dla roślin.

- do wylęgu jaj:
Torf ma wszystko co potrzeba do pomyślnej inkubacji. Utrzymuje wilgotność, nie pleśnieje i nie gnije, ma dobre właściwości termoizolacyjne i jest miękki. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż mech czy wermikulit.

Gradacja Powder:
To najdrobniejsza z gradacji dla torfu Paraguay Muds. Budową przypomina ziemię z drobnymi włóknami. Umożliwia to łatwe wymieszanie z innymi podłożami lub szybkie ułożenie jako podłoże jednorodne. Zapewnia największą wilgotność i termoizolację. Rośliny łatwo się ukorzeniają w tej gradacji. Podłoże, dodatkowo, zapewnia stabilność elementom dekoracyjnym jak korzenie, kamienie itp.

Bezpieczeństwo i świeżość podłoży z serii Heart of the Jungle:
Producent Terrario dokłada wszelkich starań, aby dotarło do Państwa świeżo "zebrane" podłoże. Długi czas magazynowania może wpływać niekorzystnie na podłoża roślinne. Dlatego, Terrario jako jedyny korzysta z szybkich linii lotniczych przy odbiorze substratu z miejsca jego naturalnego pochodzenia. Substraty są sterylizowane światłem UV-C, przez co są wolne od grzybów, bakterii oraz zarodników grzybów i pleśni. Nie posiadają sztucznych barwników, nawozów, spulchniaczy czy konserwantów.


Objętość i pielęgnacja.
Torf jest suszony, co gwarantuje 100% sprawności w absorpcji wody. Torf można zrosić lub nawet całkowicie zamoczyć przed włożeniem do terrarium. Objętość w opakowaniu to 5l Lecz po namoczeniu (i poszarpaniu w przypadku zbrylonego i włóknistego) objętość podłoża jest większa.

Podłoże jest specjalnie dedykowane dla:
- Wszystkie Żółwie lądowe
- Gekon Orzęsiony
- Felsuma Madagaskarska
- Agama Błotna
- Pyton Królewski
- Drzewołazy
- Krab Pustelnik
- Kumak Dalekowschodni
- Żaba Rogata
- inne gady lubiące wysoką wilgotność
- wszystkie płazy, w tym płazy ogoniaste
- Rośliny lubiące niskie pH gleby.

oferta dotyczy
TERRARIO Paraguay Muds Powder
Opakowanie zawiera 5 litrów podłoża.

Krótki opis podłoża i zastosowań wszystkich gatunków Heart of the Jungle, dostępnych w osobnych ofertach / aukcjach:

- Brasil Wetlands: 
Drobne podłoże z włókien kokosowych. Do wszystkich typów terrarii ze wskazaniem na tropikalne. Dla małych i średnich zwierząt lubiących wilgotność.
Natural Nukak: Bardzo drobne podłoże z włókien kokosowych. Do wszystkich typów terrarii ze wskazaniem na tropikalne. Dla małych zwierząt lubiących wilgotność.
Mae Moei Rainforest: Bardzo duże zrębki włókna kokosowego. Świetne uzupełnienie i dekoracja. Wchłania sporo wilgoci.
Negro Rainforest: Zrębki kokosa. Podłoże dla średnich i dużych zwierząt. (żółwie węże, ssaki) Terrarium wilgotne lub suche.
Madidi Rainforest: Bardzo drobne zrębki kokosa. Podłoże dla średnich i małych zwierząt. (jaszczurki, płazy, ssaki) Terrarium wilgotne lub suche.
Wild Peru Earth: Zrębki kokosa. Podłoże dla średnich i dużych zwierząt, a dodatkowo dla świetne dla pajęczaków. (żółwie węże, ssaki, avicularia) Terrarium wilgotne lub suche. Uzupełnienie do wystroju lasu. 
Jami Japura: Uzupełnienie wystroju terrarium jako ściółka. Świetne dla węży i ssaków. Umożliwia tworzenie naturalnych kryjówek i nor. Terrarium suche i wilgotne.
Endau Park Soil: Podłoże silnie chłonące ciecz. Polecane dla żółwi jako uzupełnienie podłoża.
Maduru Oya Soil: Podłoże na bazie celulozy i srebra. Dla wszystkich gadów i ssaków. Działa antybakteryjnie.
Peak Wilderness: Drobne zrębki bukowe. Podstawowe podłoże do terrarium suchego i wilgotnego jako uzupełnienie.
- Baxter Wilderness: Bardzo drobne zrębki / wiórki buk. Do węży.
- Dixie Wilderness: Drobne zrębki. Mieszanka 4 gatunków drzew.  Podstawowe podłoże do terrarium suchego i wilgotnego 
Impala Red Valley: Bardzo drobne zrębki z olchy. od 1mm do 2mm. 
- Buffalo Red Valley: Zrębki z olchy. Grubość 3 - 8mm.
Krau Wildlife: Bardzo drobne podłoże z włókien drewna. Powszechnie znane jako Aspen lub Lignocel. Polecane dla węży i ssaków.
Hiyare Wilderness: Bardzo duże zrębki bukowe. Świetne dla ssaków i dużych gadów.
Shadow Forest Moss: Żywy naturalny mech w płatach. Jako podłoże w terrarium tropikalnym oraz świetna dekoracja.
Zion Oya Soil: Jadalne podłoże z włókien w postaci pelletu. Dedykowane dla żółwi
Tha Pom Khlong: kora o działaniu antybakteryjnym i grzybobójczym. Pochłania zapachy. Świetna dekoracja. 
- Amazonia Moss: Naturalny mech torfowiec. Podłoże do terrariów o wysokiej wilgotności. Dla wszystkich zwierząt tropikalnych. Dodatkowo do zwierząt kopiących.
- Amazonia Wood: Korzenie i kawałki drewna zebrane podczas pozyskiwania torfu. Mega odporna na każde warunki. Ozdoba do terrarium.
- Paraguay Muds: Naturalny torf. występuje w trzech odmianach / gradacjach. Podłoże dla zwierząt tropikalnych. Zapewnia wysoką wilgotność.


UWAGA: powyższe podłoża są wymienione jedynie jako informacja dodatkowa. Powyższych podłoży szukaj na innych aukcjach

Szczegóły produktu

Opinie o produkcie Wystaw opinię o produkcie by ułatwić zakup innym

Oceń produkt Thumb
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zapytaj o produkt Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zapytaj.

Zadaj pytanie Question icon
Brak pytań użytkowników dla tego produktu.