ADA Bio Rio G 1l - biologiczny wkład do filtra

Kod towaru: ADA BIO RIO G 1L
EAN: 4537934050017

Wkład biologiczny w całości wykonany z zapiekanego porowatego szkła. Zapewnia odpowiednie środowisko rozwoju bakterii, a dodatkowo jest całkowicie neutralnym dla wody materiałem.

89,99 zł
W oczekiwaniu na dostawę
Ocena 0/5 0 opinii

Produkt nie jest już dostępny

Zapisz się by otrzymać informacje gdy produkt będzie ponownie dostępny

Nie otrzymasz monet za ten produkt.

Darmowy zwrot do 30 dni
Darmowa dostawa od 99 zł

Opis

Doskonała sterylność i obojętność. 
Chyba nie trzeba nikogo przekonywać o obojętności szkła dla wody. Gdyby było inaczej, akwarium szklane nie mogłoby istnieć. Dlatego wykonanie wkładu biologicznego ze szkła jest jakże prostym i zarazem genialnym posunięciem. 

Wysoka porowatość:
Wkład wykonuje się poprzez obfite zapiekanie szkła. Powstaje wówczas duża ilość mikro porów będących domem dla bakterii.

Różne kształty i wielkość granulek wkładu:
Ten efekt uboczny produkcji wkładu jest jednocześnie bardzo pożądany w celu podniesienia wydajności filtracji. Różne wielkości granulek powodują nierównomierny przepływ wody dając szanse na życie zarówno beztlenowym jak i tlenowym bakteriom. Dodatkowo masa wkładu nie zatyka się i zawsze zapewnia optymalny nieco "chaotyczny" przepływ wody.


Filtracja w Akwarium:


W cyklu obiegu azotu bakterie nitryfikacyjne biologicznie przetwarzają toksyczny amoniak, będący produktem rozkładu nieczystości pochodzących od ryb i gnijącej materii roślinnej, w praktycznie nieszkodliwy azotan. Wewnątrz filtra mikroorganizmy (bakterie nitryfikacyjne i pierwotniaki), zasiedlają powierzchnię materiału filtrującego tworząc powłokę lub błonę. Pochłaniają drobną zawiesinę i cząsteczki koloidalne stanowiące pozostałości jedzenia dla ryb i obumarłe części roślin. Tak więc mikroorganizmy uwalniają akwarium ze zbędnego materiału, poprawiają klarowność wody i neutralizują szkodliwe substancje takie jak amoniak.


Produkty ADA - Aqua Design Amano - to światowej klasy marka stworzona przez akwarystę Takashi Amano, który uważany jest za wpływową osobowość światowej akwarystyki. Znacząco przyczynił się do ukształtowania pojęcia akwarium naturalnego. Jego zbiorniki zachwycają i stanowią inspiracje dla kolejnych pokoleń akwarystów.

Szczegóły produktu

Opinie o produkcie Wystaw opinię o produkcie by ułatwić zakup innym

Oceń produkt Thumb
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zapytaj o produkt Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zapytaj.

Zadaj pytanie Question icon
Brak pytań użytkowników dla tego produktu.