Preis
86,99 zł

Preis
89,99 zł

Preis
69,99 zł

W oczekiwaniu na dostawę

Żywy piasek do akwarium morskiego — najważniejsze zalety

Żywy piasek do akwarium morskiego swoją nazwę zawdzięcza mikroorganizmom, które zamieszkują tego typu podłoże. Są one charakterystyczne do wody słonowodnej, dzięki czemu odwzorowanie naturalnego środowiska ryb i roślin morskim jest o wiele łatwiejsze. Morskie bakterie, które posiada żywy piasek, pochłaniają azotany, azotyny i amoniak. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie równowagi biologicznej w zbiorniku i ochrona jego mieszkańców przed zanieczyszczeniami i chorobami, które mogłyby wywołać te szkodliwe związki chemiczne. Co więcej, utrzymuje on odpowiednie pH w wodzie i nasyca ją niezbędnymi elementami nieorganicznymi. Są to przede wszystkim stront, kobalt, cynk i molibden.  To nie wszystkie zalety, jakimi wyróżnia się żywy piasek. Akwarium morskie dzięki niemu zyskuje również walory estetyczne. Na naszej stronie internetowej Aquario.pl znajdziesz podłoże w różnych kolorach: różowym, czarnym i białym. Pozwoli Ci to dopasować jego wygląd do stylu akwarium.

Dlaczego warto wybrać żywy piasek z Aquario.pl?

W ofercie naszego sklepu internetowego Aquario.pl przygotowaliśmy wyłącznie najwyższej klasy produkty. Również żywy piasek do akwarium morskiego został starannie wyselekcjonowany tak, aby zapewnić naszym klientom sprawdzone i bezpieczne podłoże. Proponujemy żywy piasek w różnych kolorach oraz w opakowaniach o zróżnicowanej pojemności: 4,5, 7,5 oraz 9 kg. Dzięki temu z łatwością wybierzesz ilość produktu dopasowaną do wielkości akwarium. Wszystkie nasze podłoża pochodzą od sprawdzonych producentów akcesoriów akwarystycznych, takich jak na przykład Aquaforest. Dzięki temu masz pewność, że wybierasz wyłącznie najlepsze produkty.

Żywy piasek jest dużym ułatwieniem w pielęgnacji akwarium. Jeżeli chcesz samodzielnie przekonać się o jego zaletach i zapewnić swoim rybom i roślinom słonowodnym najlepsze warunki do życia, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.