Zmiana PH wody w Akwarium

Zmiana PH wody w Akwarium

Aquaforest Minus PH 2000ml - obniża pH

AF Minus pH Profesjonalny preparat służący do obniżania odczynu pH w wodzie akwariowej. W szybki i łatwy sposób stwarza dogodne warunki dla wielu gatunków ryb.

Ocena

Cena
148,99 zł

Aquaforest Minus PH 200ml - obniża pH

AF Minus pH Profesjonalny preparat służący do obniżania odczynu pH w wodzie akwariowej. W szybki i łatwy sposób stwarza dogodne warunki dla wielu gatunków ryb.

Ocena

Cena
28,99 zł

W oczekiwaniu na dostawę

JBL Tormec Activ 1l - torf

JBL Tormec Activ poprzez zakwaszanie i zmiękczanie wody stwarza idealne warunki dla ryb z rodziny kąsaczowatych, paletek, skalarów i niektórych ryb żyjących w wodach Afryki. Wydzielane cenne składniki humusowe i pierwiastki śladowe doskonale wpływają na samopoczucie ryb wód czarnych i służą do przygotowania biotopu dla takich ryb.

Ocena

Cena
23,99 zł

Terrario Paraguay Muds Pieces - torf zbrylony 5l

Torf zbrylony Paraguay Muds producenta Terrario to w 100% naturalny, beznawozowy substrat do każdego terrarium stosowany w profesjonalnych hodowlach i ogrodach zoologicznych. Wersja podłoża pieces jest unikalnym podłożem o nieco innym zastosowaniu niż inne podłoża torfowe Praguay. Duże bryły utrzymują wilgotność na długi czas. Działają jak "akumulator" na wodę. Dodatkowo, może być wykorzystywany jako wkład akwarystyczny obniżający pH wody.

Ocena

Cena
14,99 zł

Zoolek Filtrax GH 500g

Filtrax to seria wkładów filtracyjnych firmy Zoolek pozwalających w prosty i skuteczny sposób unormować parametry i jakość wody w akwarium. Filtrax GH to wkład przeznaczony do obniżania twardości ogólnej. Jest to mozliwe dzięki obecności jonów sodu, które ulegają wymianie na kationy wapnia i magnezu. Dodatkowym skutkiem będzie również nieznaczne podwyższenie sie poziomu pH.

Ocena

Cena
29,99 zł

Zoolek Filtrax KH 500g

Filtrax to seria wkładów filtracyjnych firmy Zoolek pozwalających w prosty i skuteczny sposób unormować parametry i jakość wody w akwarium. Filtrax KH to wkład przeznaczony do obniżania twardości węglanowej. Jest to mozliwe dzięki obecności jonów wapnia, które ulegają wymianie na kationy wapnia i magnezu. Dodatkowym skutkiem będzie również nieznaczne obniżenie sie poziomu pH.

Ocena

Cena
29,99 zł

Kontrola PH wody to jedne z najważniejszych zadań każdego właściciela akwarium. Testy pozwalają szybko zareagować i zmienić PH wody za pomocą specjalistycznych preparatów, zanim nieprawidłowy odczyn H2O zaszkodzi naszym rybom - staną się osowiałe, bardziej podatne na choroby i atak pasożytów. Dla bardziej wrażliwych gatunków i osobników zbyt długie przebywanie w wodzie o nieprawidłowym odczynie PH może być przyczyną śmierci. Złe PH wpływa negatywnie także na rośliny wewnątrz akwarium, które przestają rosnąć i marnieją. Jako pasjonaci akwarystyki przygotowaliśmy zbiór najlepszej jakości preparatów, które pozwolą w porę zareagować i będą odpowiedzią jak zmienić PH wody w akwarium na to neutralne i jak najlepiej odwzorowując warunki zbliżone do naturalnych.

Dostępne w naszym sklepie preparaty do zmiany PH to skuteczny sposób na obniżenie PH w akwarium, a także rozwiązanie jak zwiększyć PH wody. Gdy woda ma odczyn zasadowy (od 7 do 14 PH) zadaniem preparatu jest obniżenie PH wody - specjalistyczne preparaty zmieniają PH oraz dostosowują twardość węglanu (KH), dając rybom optymalne warunki do rozrodu, wpływając pozytywnie na ich kondycję i rozwój.  Korygowanie PH wody nie może być gwałtowne - zalecamy, aby zmiana PH w ciągu 24 godzin nie przekraczała 0,2.